PLENDEIT
PLENDEIT
shop

Technika antypoślizgowa z wykorzystaniem blach perforowanych


Technika antypoślizgowa stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na produkty i półprodukty stalowe, które mają spełniać wysokie normy dotyczące bezpieczeństwa. Pozornie proste rozwiązania stosowane między innymi w autolawetach czy podestach ruchomych znacząco minimalizują ryzyko wypadku

Technika antypoślizgowa z wykorzystaniem blach perforowanych

Dzięki rozwojowi branży metalurgicznej obecnie dużo prościej i taniej niż przed laty można sięgnąć po specyficzny surowiec, jakim jest blacha perforowana. Możliwość niemal dowolnego umieszczania otworów w stalowej czy aluminiowej blasze pozytywnie wpływa na ciężar gotowych konstrukcji. Dodatkowo technika antypoślizgowa, taka jak wypusty, przetłoczenia i zagięcia, pozwala realizować zarówno standardowe projekty, jak również niewielkie serie i pojedyncze zlecenia. Ważne, by tworząc podesty antypoślizgowe i tym podobne konstrukcje, wybierać bazowy surowiec możliwie najwyższej próby.
Stąd popularność polskiego producenta blach, firmy Perfopol, która wychodząc przeciw wymaganiom segmentu rynkowego, otworzył dział zajmujący się szeroko rozumianą techniką antypoślizgową. W laboratorium badane są właściwości metali przed perforacją i po nanoszeniu otworów, przetłoczeń i zagięć. Oczywiście dział technologiczny opiera się nie tylko na wiedzy technicznej i wynikach laboratoryjnych badań, ale także na prototypach oraz wcześnie zrealizowanych projektach.

Ozdobne elewacje

Obecnie blachy perforowane coraz częściej można spotkać na elewacjach w przestrzeni publicznej. Sklepy wielkopowierzchniowe, centra handlowe i obiekty kulturalno-rozrywkowe wiele zyskują dzięki wyjątkowemu wzornictwu. Blacha perforowana to odpowiedź między innymi na industrialne trendy w architekturze – stosując ją, łatwo i niedrogim kosztem można stworzyć niepowtarzalny klimat. Inną możliwość jest wykorzystanie perforowanej blachy w budynkach o nowoczesnym wzornictwie, gdzie powstają interesujące struktury. Spośród surowców, z których powstają blachy perforowane, najczęściej spotyka się aluminium oraz stal (nierdzewną lub węglową). Dzięki dużej plastyczności projektanci mają spore pole do popisu, tworząc najpierw makiety wirtualne, by następnie pracować z prawdziwym surowcem.
Powodzeniem wśród odbiorców branżowych, takich jak zakłady górnicze, odlewnie, elektrownie, deweloperzy czy zakłady motoryzacyjne, cieszą się między innymi pionowe systemy drabinowe. Bezpieczne szczeble drabinowe wykazują bardzo wysoki poziom ochrony przed poślizgiem. Perfopol oferuje szczeble drabinowe zarówno ze zwykłej stali, jak również ze stali ocynkowanej, stali nierdzewnej lub z aluminium. Inną propozycją z katalogu są ławy kominiarskie, montowane na dachach o dużych spadkach. Tutaj w żadnym wypadku podczas produkcji i montażu nie można iść na skróty. Podobne wymagania dotyczące jakości i dokładności mają odbiorcy decydujący się na podesty antypoślizgowe. Można je spotkać w wielu fabrykach i zakładach przetwórczych oraz w centrach logistycznych i mniejszych magazynach. Branża moto chętnie sięga po technikę antypoślizgową przy produkcji przyczep, lawet i mniejszych elementów, takich jak schodki do kabin aut ciężarowych. Przyczepy wszelkiego typu – tu też wykorzystuje się mniejsze lub większe elementy z antypoślizgowej blachy perforowanej. Dobrym przykładem są blachy lawetowe, poddawane surowej i ciągłej eksploatacji.
Zapotrzebowanie na wysokiej klasy blachy perforowane, także przewyższające surowe normy dotyczące bezpieczeństwa, nie maleje. Rozwój branży jest możliwy dzięki konstruktorom i producentom, takim jak pracownicy i zleceniodawcy firmy Perfopol.

© Perfopol Sp. z o.o. 2021
ul. Radomska 76, 27-200 Starachowice, Polska
NIP: 664 000 08 22

tel. +48 41 274 58 08
e-mail: biuro@perfopol.pl

Projekt i wykonanie :